fbpx
Valio

Isetehtud kreeka jogurt – see on ju imelihtne!

Kreeka jogurt kannab auga oliiviõli, kreeka pähklite, mee ja teiste tervisetoitude kõrval väetoidu tiitlit.

Ehkki me kõik ilmselt teame ja usume, et jogurt on hea tervisele, siis lisan siia  jogurti 7 teaduslikult tõestatud kasutegurit.

Jogurt sisaldab rikkalikult toitaineid: Jogurt sisaldab pea kõiki toitaineid, mida su keha vajab. Selles on rohkelt kaltsiumi, B-vitamiini ja mikroelemente.

Jogurt on kõrge valgusisaldusega: Jogurt, eriti erinevad Kreeka jogurti variandid, on väga kõrge valgusisaldusega. Valk aitab kontrollida söögiisu ja kehakaalu.

Jogurtil on kasulik mõju seedimisele: Jogurtid toetavad seedetrakti tervist, vähendades seedetrakti häirete sümptomeid nagu puhitus, kõhulahtisus ja -kinnisus.

Jogurt tugevdab immuunsussüsteemi: Jogurtis on probiootikumid, vitamiinid ja mineraalained, mis kõik tugevdavad immuunsussüsteemi vastupanuvõimet ja aitavad haigusi ennetada.

Jogurt vähendab osteoporoosi haigestumise riski: Jogurtis on rohkelt vitamiine ja mineraale, mis mängivad luude tervises olulist rolli. Seega vähendab jogurti regulaarne tarbimine osteoporoosi haigestumise riski.

Jogurt mõjub hästi südame tervisele: Vaatamata jogurti rasvasisaldusele, on jogurtil südame tervisele kasulik mõju, kuna see hea HDL-kolesterooli taset ja alandab vererõhku.

Jogurt soodustab kaalujälgimist: Jogurt on kõrge valgusisaldusega, mis tekitab kestvama täiskõhutunde ja aitab sinu toitumisele kaasa. Kui soovid kaalu langetada, tasub oma menüüsse kindlasti jogurt lisada. See viimane on kindlam siis kui menüüsse lisatud jogurt pole pärit poeriiulist.

Lihtsaim viis  jogurti tegemiseks kodus, on kasutada jogurtimasinat ja jogurtikultuuri. Jogurtimasinaga saab teha nii tavalist kui ka kreeka jogurtit. Taimetoidu toetajad saavad jogurtit valmistada taimsetest piimaasendajatest.

Naturaalne, ilma mistahes lisandita 1-1,5 liitrit jogurtit maksab enam-vähem sama palju kui liiter piima. Endale meelepäraseks saab selle teha lisades mett, pähkleid, moosi või näiteks marjakama.

Ja mis kõige toredam – jogurt valmib täiesti ise, öösel, sellel ajal kui sa magad!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.