fbpx

Tsink – meie hormonaalse tasakaalu ja immuunsuse alusmineraal!

Eks ole uhke – marjakama on päriselt väetoit! Sellest saab nii palju kasulikku.

Sügis on saabumas ja külmetushaiguste poolest ohtlikul ajal tuleb seista hea immuunsüsteemi tugevdamise eest. Immuunsüsteemi rakkude arengus on olulised elemendid tsink ja seleen.

Kas teadsid, et kui pakendi on märgitud mingi mineraalaine või vitamiin, siis peab nende ainete tootest saadav kogus olema vähemalt 15% päevasest võrdluskogusest. Kui toode sisaldab palju vitamiine ja mineraalaineid, siis peab nende ainete tootest saadav kogus  olema vähemalt 30% päevasest võrdluskogusest.

Kui sul on juba kapis pakk marjakama, siis võta see välja ja vaata millised mineraalained ja vitamiinid on pakile märgitud!

Toon siin välja meie marjakamade  mineraalainete ja vitamiinide % päevasest võrdluskogusest:

Vitamiin E        34%

Vitamiin B5     34%

Vitamiin B6     44%

Fosfor              49%

Magneesium   33%

Tsink               30%

Mikromineraalaineid vajab organism väga väikestes kogustes, kuid stabiilselt. Nende, sealhulgas tsingi põhiline ja kõige loomulikum lähteallikas on igapäevatoit.

Tsinki vajab organism väga väikestes kogustes, kuid see mikromineraalaine osaleb aktiivselt keha eri süsteemides ja ka mitmesaja ensüümi ehituses. See eelkõige luudes ja skeletilihastes paiknev mikromineraalaine kuulub antioksüdandina immuunsüsteemi kaitsevõime hoidjate hulka.

Nii et selleks, et püsida tervem, on igati kasulik süüa kama lausa iga päev! Teie terviseks!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.