fbpx

Teeme koos lastega kamatrühvleid

Lapsi juhib uudishimu. Isegi, kui neile tavaliselt mõni toit ei meeldi, siis ise valmistades on nad seda tõenäoliselt valmis siiski proovima. Õpeta lapsele hakkimist, vahustamist, riivimist ja toidu segamist ning varsti võidki nautida pühapäevaseid pannkooke voodis. Segamini köök on selle koos kokkamise rõõmu juures väikene ohverdus

Koos toiduvalmistamine annab võimaluse suhtlemiseks ja kvaliteetaja veetmiseks. Sellest võib saada teie pere kena traditsioon.

Kama pallikesi või trühvleid teha on lihtne ja kui kasutada selleks marjamaitselisi kamasegusid, siis ka rõõmsalt värviline.

Kamapallide tegemisega saavad hakkama ema-isa abiga hakkama ka 3-4 aastased, aga suurematele võib see olla lõbus ühistegevus kasvõi sünnipäeva tähistades.

Lapsed on uskumatult loovad, aga siin pakume siiski kahte pisut erinevat viisi kamatrühvlite tegemiseks:

 

Maasikakama trühvlid      10 – 12 trühvlit

200 gr valget šokolaadi
75 gr võid (soolamata)
50 ml rõõska koort
3 spl maasikakama + 50 gr rullimiseks
1/4 tl soola

Sulata valge šokolaad, või koos rõõsa koorega veevannis. Sega juurde kama ning sool. Lase jahtuda, seejärel kata toidukilega ning pane külmkappi vähemalt kolmeks tunniks (kuni on piisavalt tahenenud, et saad pallid rullida).

Kasutades lusikat, tee segust pallid ning rulli neid seejärel maasikakamas.

 

Mustikakama trühvlid       14 – 16 trühvlit

200 g toorjuustu
100 g valget küpsetusšokolaadi
100 g mustika kama

Sega toorjuust ja mustikakama omavahel ühtlaseks massiks. Sulata valge šokolaad vesivannil või mikrolaine ahjus. Kui šokolaad sulanud, siis sega sinna toorjuustu- mustikakama mass. segada tuleb suhteliselt kiiresti, sest sulatatud šokolaad hakkab kiiresti tahkuma.

Saadud mass pane ca pooleks tunniks külmikusse tahenema.

Kui mass on tahenenud, siis saab sellest peopesade vahel veeretada kenad kuulikesed. Kuulikesi ehk trühvleid võib veeretada kookoshelvestes, mandli- või ka küpsisepurus.

Kes taha rohkem vaeva näha, see võib trühvlitesse sisse veeretada terveid mandleid või kuivatatud marju.

Kui oskusi pisut rohkem, siis võib trühvlid kasta šokolaadi või triibutada sulanud šokolaadiga.

 

Trühvlid säilivad kõige paremini külmkapis ja veel paremini kõhus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.