Jäätisesõbrad, ühinegem!

Eestlase jäätiseisu on suur, erinevate allikate järgi sööb keskmine eestlane aastas 6-7kg jäätist! Kuigi kauplustes on jäätiseletid pikad, siis tihti on valida ikka raske.  Tahaks mitut erinevat maitset, aga kõiki valides kerkib hind kõrgeks. Loomulikult saaks jäätist teha kodus ka…kui see nii tülikalt keeruline ei oleks! Meie uutest kodujäätise pulbrist võite teha imelihtsalt selliseid jäätiseid nagu teile või teie perele meeldib. Ühest 500 grammisest jäätisepulbri pakist saab lausa 2,5 – 3 liitrit jäätist. Korraga võib teha kasvõi 3 – 4 erinevat maitset. 

Siit artiklist leidab mõned meie lemmikud isetehtud jäätise ideed. Originaalretsepti leiate loomulikult ka, aga koore ja munade ja muu sellisega jantimise asemel soovitame kasutada meie kodust jäätisepulbri segu. Vee võib asendada teistsuguste vedelikega esimesel segamisel, lisandid tuleb koostisesse panna enne viimast sügavkülma panekut.

  1. Martha maasikajäätis suurtele jäätise sõpradele pulbrile lisa maasikaid, sutsuke sidrunimahla, pisut meresoola ja pitsitäis viina või tequilat. 
  2. Populaarne küpsise ja kreemi jäätislisa purustatud Oreo, Domino või Dopsi küpsiseid ja lisada võid ka šokolaadinööpe!
  3. Purjakil kookosejäätislisa pitsitäis Malibu kookoselikööri, kookoshelbeid ja kui soovi siis ka mõned lusikatäied kondenspiima (poest võib leida ka kookosekondenspiima!)
  4. Virsikukoogijäätis lisa mahlaseid värskeid või konservvirsikuid ja pruuni suhkru ning kaneeliga küpsetatud pärmnitaigna tükke. 
  5. Kohvijäätis – kasuta vee asemel külma musta kohvi, lisa šokolaadinööpe või M&M komme. Parim tulemus šokolaadijäätise pulbriga!

Populaarsed lisandid on veel ka mitmesugused pähklid ja miks ka mitte Just Kama toredad kamasegud! Imelise tulemuse saab näiteks Vallatu Vaarika segamisel vaniljejäätise pulbriga.

Anna meile kommentaarides teada, millist varianti sa hea meelega teeksid. Osta e-poest meelepärane jäätisepulbri segu ja katseta järgi!

Poodi

Maasika jäätis

Foto: http://marthastewart.com/1529094/marthas-strawberry-ice-cream