fbpx

Miks ma peaksin eelistama elavat jogurtit?

Kes ei tahaks elada elu lõpuni täisväärtuslikku elu. Kahjuks vähendavad nn elustiili haigused nii elu kestust kui ka kvaliteeti.

Hea uudis on see, et probleemi ühe algpõhjusega ehk vale toitumisega tegeldes õnnestub mitmed sellistest haigustest ennetada või seljatada. Me ei tea veel kaugeltki kõiki vastuseid, aga vähemalt oleme hakanud esitama õigeid küsimusi.

Oleme hakatud mõistma, et meie keha mikroskoopilised asukad mõjutavad meie tervist oluliselt. Ühe abimehe ehk probiootikumide all mõeldakse enamasti piimhapet tootvaid baktereid. Selleks, et kasulikke baktereid saaks appi võtta, tuleks süüa õiget jogurtit.

Õige jogurt on nn „elav jogurt” – see on jogurt, mis on hapendatud jogurtibakteritega ja mida pole pärast hapendamist enam kuumutatud. Kuna bakterid on elus, saavad need meie organismi heaks suurepäraselt toimida.

Kodus saame ise jogurtit lihtsalt valmistada. Kasutada tuleb meelepärast piima või taimset piima asendajat. Lisades jogurtile omaseid mikroobe ehk jogurti starterit, saame jogurti, millel tüüpiline jogurti maitse ja konsistents, ainult ilma lisaaineteta, mida poest ostetud jogurtid sisaldavad. Lisaaineteks on tavaliselt stabilisaator ja paksendaja, lõhna- ja maitsetugevdaja, suhkur või suhkru asendaja.

Maitsestamata kodus valmistatud jogurt on suurepärane neile, kes tahavad lihtsat ja traditsioonilist jogurtit, kuid asendamatu neile, kes tahavad lasta oma fantaasial lennata. Ise lisatud puuviljade või marjadega jogurtid sobivad hästi kerge toidukorra või vahepalana niisama nautimiseks. Eriti maitsva tulemuse saad mistahes marjakamaga!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.